رستوران نمونه

"ما هميشه سعي مي کنيم تا غذا را با بالاترين کيفيت به مشترينان ارائه کنيم." به جرات مي توان گفت اين جمله شعار و سرلوحه ي کار رستوران نمونه  با بيش از نيم قرن فعاليت در صنف غذا و رستوران است.

"کيفيت غذا و رضايت مشتري اولويت اول ماست"اميدواريم با ميزباني شايسته از شما خاطراتي خوشي از رستوران نمونه نارون را برايتان رقم بزنيم.

 

 

 

ویژگی های رستوران سنتی

1399-02-24 08:51:54 142

ویژگی های رستوران سنتی

فضای داخلی رستوران سنتی

کسانی که برای صرف غذا رستوران سنتی را انتخاب می کنند، دوست دارند تا در فضایی کاملا متفاوت از سایر رستوران ها قرار گیرند، لذا معماری و طراحی داخلی رستوران سنتی بسیار حائز اهمیت است.
 

نکات مهم در طراحی داخلی رستوران سنتی

همان طور که در ابتدا اشاره کردیم، یک رستوران سنتی دارای ویژگی های خاصی است، از نورپردازی گرفته تا چیدمان فضا، سبک تهیه غذاهای ایرانی و یونیفرم کارکنان، حتی موسیقی که در این نوع رستوران ها پخش می شود هم بسیار مهم است. در رستوران سنتی همه چیز باید دست به دست هم دهد تا محیطی متفاوت را ایجاد کند.
 

میز و صندلی های رستورانی

در معماری و طراحی داخلی رستوران سنتی آن چه بسیار مهم است، انتخاب میز و صندلی های رستورانی است. توجه داشته باشید که در فضای این رستوران ها شما نمی توانید به سراغ هر نوع میز و صندلی که مایلید بروید. اینجا باید رنگ و بوی سنتی و حال و هوای گرم و صمیمی بدهد.
نیمکت ای چبی با پشتی های سنتی راحت، یا میز و صندلی های چوبی به سبک وسایل قدیمی می تواند بهترین گزینه برای رستوران سنتی باشد.
 
رستوران سنتی نمونه - میز و صندلی های رستوران سنتی

رومیزی و پرده

قرار نیست یک رستوران سنتی رومیزی های مدرن یا پرده های مدرن داشته باشد. ترمه و رومیزی های سنتی را برای زیبا سازی میز استفاده کنید و تاثیر شگرف آن را در فضا احساس کنید.
 

طراحی رستوران

بهتر است حتی دستی بر دیوار رستوران سنتی بکشید. استفاده از طرح های کاهگلی، ایجاد پنجره های قدیمی رنگی بزرگ، ایجاد ستون های مختلف، اتاقک هایی با ورودی های گنبدی شکل همگی در ایجاد یک فضای گرم و صمیمی بسیار کمک می کنند.
 
البته این ها تمام نکاتی نیست که در معماری و طراحی رستوران سنتی باید به آن توجه کنید. دقت داشته باشید که در این نوع فضا، لازم است حوضچه ای ایجاد کنید که در آن آب جاری است و صدای آن طنین انداز فضا می شود و هوا را تلطیف می کند. درست به سبک و سیاق خانه های قدیمی.
استفاده از گلدان، شمعدانی های قدیمی، آویزهای قدیمی، گلیم و چرتکه روی میز پیشخوان، تابلوهای قدیمی، لوسترهای قدیمی و سنتی و از این دست موارد را اصلا فراموش نکنید.
 

ظرف و ظروف

اگر فکر می کنید که ظرف و ظروف پذیرایی از مهمانان آخرین چیزی است که باید به آن فکر کنید، سخت در اشتباهید. این را در نظر داشته باشید، کسی که برای صرف غذا به یک رستوران سنتی می آید، از فضای همیشگی و تکراری غذاخوری گریزان است، حتی دوست دارد در ظروف تازه ای لذت غذا خوردن را امتحان کند. پس حتما در راه اندازی رستوران سنتی، خرید ظروف سنتی، پارچ های مسی، قاشق و چنگال های خاص را از یاد نبرید.
 

لباس کارکنان

حتما یونیفرم مخصوص و تمیزی را برای کارکنان انتخاب کنید. اما نه یونیفرم های مدرن که در رستوران های مدرن استفاده می شود. به سراغ لباس های مخصوص سنتی و قدیمی بروید. تردد کارکنان در رستوران با این لباس های سنتی، حتما به محیط رستوران سنتی شما، کمک شایانی می کند.
 

طریقه پذیرایی

به سراغ کارکنانی بروید که می توانند به شکل محلی غذا را حمل کنند، نه روی میز های چرخدار! مثلا بازی با فنجان چای حین چای ریختن، یا گرداندن سینی غذا حین سرو! این ها کارهای خلاقانه ای است که در جذب مشتری بسیار تاثیر گذار است.
 

منو رستوران

از اینکه غذاهای فرنگی را در منو رستوران سنتی بگنجانید، کاملا پرهیز کنید. همواره دقت داشته باشید که اینجا یک رستوران سنتی است و قرار نیست در آن غذاهای ایتالیایی و انوع فست فود سرو شود. اینجا، جای غذاهای ایرانی با کیفیت است.
 

موسیقی زنده در رستوران سنتی- رستوران نمونه نارون

موسیقی زنده

بهترین رستورانهای سنتی، رستورانهایی هستند که در آن موسیقی زنده پخش می شود، آن هم موسیقی ایرانی با خوانندگان قدیمی! این نکته هم یکی از مهم ترین نکته ها برای راه اندازی رستوران سنتی است.
 

ایده‌هایی برای انتخاب وسایل و چیدمان آن‌ها

نه تنها در یک رستوران سنتی، بلکه در همه رستوران‌ها، انتخاب وسایل بسته به نوع رستوران در اولویت قرار دارد. ما برای دکوراسیون یک رستوران سنتی نمی‌توانیم همان وسایلی را تهیه کنیم که در دکوراسیون یک رستوران کلاسیک یا مدرن با غذاهای فست فودی استفاده می‌شود. در طراحی دکوراسیون رستوران سنتی لازم است از مواد و عناصر طبیعی و زنده استفاده شود.
شما باید میزها، مبل‌ها و صندلی‌هایی به سبک سنتی و یا تخت‌های چوبی که همیشه برای ما یادآور فضای صمیمیانه در اجتماعات خانوادگی است، تهیه کنید و چیدمان آن را به گونه‌ای انتخاب کنید که برای هر فرد بین ۳٫۱ تا ۹٫۱ مترمربع فضا در نظر گرفته شود. دکوراسیون رستوران سنتی نسبت به انواع رستوران‌ها، شلوغ است و برای هر فرد کمترین فضا در نظر گرفته می‌شود و این نه‌تنها موجب ناراحتی مشتریان نمی‌شود؛ بلکه باعث ایجاد احساس صمیمیت می‌شود که در زندگی‌های مدرن امروزی کمتر شاهد آن هستیم.
بعد از انتخاب و تهیه میز و صندلی و چیدمان آن‌ها، استفاده از گل‌ها و گیاهان در گلدان‌های کوچک و بزرگ در دکوراسیون رستوران سنتی نقش مهم و بسزایی دارد. قطعاً مشتریان در کنار احساس صمیمیتی که با چیدمانتان به آن‌ها هدیه می‌کنید، با تماشای گل‌ها و گیاهان، طراوت و سرزندگی را حس می‌کنند و بابت این احساسات از شما سپاسگزار خواهند بود. پس باید بگوییم که گل‌ها و گیاهان طبیعی جزء جدایی‌ناپذیر از دکوراسیون رستوران سنتی هستند. علاوه بر این‌ها در دکوراسیون رستورانتان، شما به کوسن یا بالش، رومیزی، پرده، فرش و یا حتی کاغذدیواری با طرح‌های سنتی با رنگ‌های گرم احتیاج دارید.
شما در انتخاب بشقاب‌ها، لیوان‌ها و وسایل پذیرایی هم باید دقت کنید؛ یک سری از این وسایل می‌توانند در طراحی دکوراسیون نیز به کمک شما بیایند، مثل سماورهای با طراحی قدیمی و خاص یا قوری و فنجان‌های چای به سبک و طرح قجری. ممکن است در یک رستوران سنتی قلیان هم سرو شود، پس می‌توانید از قلیان‌های قجری و با اصالت یا انواع قلیان‌ها با طراحی‌های متفاوت و جذاب هم در دکوراسیون خود استفاده کنید.
 

چگونگی چیدمان در مناطق نامناسب رستوران

در رستوران‌ها میزهایی وجود دارند که به دلیل قرارگیری در مناطق نامناسبی مثل روبروی سرویس بهداشتی، جلوی درب ورودی و یا نزدیک به ورودی آشپزخانه، مشتریان تمایلی به نشستن در آنجا را ندارند. حتماً شما با نشستن در محل‌های مختلف رستورانتان و تغییر زاویه دید، متوجه مکان‌های نامناسب و ناخوشایند برای مشتریانتان خواهید شد. در یک رستوران سنتی با فضای کم دارد، ممکن است استفاده از این مکان‌ها هم در سالن غذاخوری الزامی باشد و باید از آنجا هم برای گذاشتن میز و صندلی استفاده کرد، می‌توان با پارتیشن بندی چوبی یا ساخت دیوار کاه‌گلی بسته به طراحی سایر بخش‌های رستوران، فضای خصوصی ایجاد کرد و از دیده شدن مناظر ناخوشایند و یا رفت‌وآمدهای زیاد که باعث آزار مشتریان شود جلوگیری نمود؛ اما در حالتی که متراژ رستوران محدودیتی ایجاد نمی‌کند، می‌توان در آن مکان‌ها از آب‌نما که یکی از جاذبه‌های رستوران‌های سنتی است استفاده کرد و یا گلدان‌های بزرگ با گیاهان بلند در آنجا قرار داد
 
طراحی داخلی رستوران سنتی

طراحی دکوراتیو دیوارها و سقف رستوران

ما برای دیوارها و سقف رستوران سنتی شما هم ایده‌هایی داریم. شما میتوانید از نمای آجری، سنگی یا کاه‌گلی در دیوارها استفاده کنید و پنجره‌هایی چوبی با شیشه‌های رنگی در مکان‌هایی که نور مناسب دارد به کار ببرید یا از کاشی‌های اصیل ایرانی در ساخت یک آب‌نمای زیبا وسط رستورانتان استفاده کنید. با آویختن تابلوهای برجسته با طرح‌های سنتی یا طرح خانه‌های روستایی و کشیدن نقاشی از چهره‌های قدیمی و اصیل ایرانی روی دیوار می‌توانید تا زمان حاضر شدن غذا، توجه مشتریانتان را به آن‌ها جلب کنید. شما حتی می‌توانید با پارتیشن‌ بندی‌هایی با سبک سنتی مثل استفاده از چوب یا دیوارهای کاه‌گلی محیط رستوران را برای مشتری‌ها Vip کنید. برای سقف اگر قصد دارید یک رستوران دائمی با سبک سنتی داشته باشید، پیشنهاد ما استفاده از گچ‌بری‌های خاص و اصیل ایرانی است در مواردی با نمای آجری، در مواردی شیشه‌کاری شده و در مواردی با رنگ‌های گرم یا سفید؛ بسته به سایر وسایل و طرح‌هایی که انتخاب کرده‌اید و اگر می‌خواهید موقتاً دکوراسیون سنتی برای رستورانتان داشته باشید، بهترین انتخاب سقف‌های کاذب سنتی است. برخی نیز در دکوراسیون رستورانشان، سقف‌های متحرک و تاشو یا اصطلاحاً سانروفی تعبیه می‌کنند و امکان لذت بردن از فضا را در زیر آسمان هم به مشتریانشان می‌دهند؛ این نیز می‌تواند ایده‌ی جالب‌توجهی برای شما باشد.
انتخاب سقف‌های متحرک و تاشو یا اصطلاحاً سانروفی سنتی، می‌تواند ایده جالبی برای دکوراسیون رستوران سنتی شما باشد. مشتریانتان قطعاً از دیدن آسمان بالای سرشان هم در شرایط مساعد لذت خواهند برد.
 

ایده‌های رنگی در دکوراسیون رستوران سنتی

این چیز روشنی است که شما نمی‌توانید از هر رنگی در طراحی دکوراسیونتان استفاده کنید. برای دکوراسیون یک رستوران سنتی ما به شما مجموعه رنگ‌های گرم مثل گلگون، کهربایی یا عنبری، طلایی، آذر گون، لعل گون را پیشنهاد می‌کنیم. گلگون، نوعی رنگ قرمز است که در طراحی دکوراسیون سنتی باید همراه با رنگ‌های ملایم گرم و طرح‌هایی مثل طرح چوب به کار ببرید. کهربایی یا عنبری که رنگی بین رنگ‌های نارنجی تا زرد است و شامل رنگ‌های خاکی نارنجی، آجری، رنگ‌پریده هلو و سایر رنگ‌های بینابین می‌باشد؛ این رنگ را در دکوراسیون رستوران سنتی می‌توان با رنگ‌های سفید و کرمی ترکیب کرد. رنگ طلایی دارای طیفه‌های رنگ گرم و سرد است که طیف گرم آن شامل رنگ مایه‌های مسی و کاراملی برای دکوراسیون موردنظر ما قابل‌ استفاده است و به کار بردن آن با رنگ قهوه‌ای تیره می‌تواند در جذابیت محیط بسیار تأثیرگذار باشد. مجموعه آذر گون ترکیب خالص‌ترین و روشن‌ترین قرمزها و زردهاست و چون هر دو رنگ‌های تندی است بهتر است در کنار این رنگ‌ها از رنگ‌های ملایم استفاده کنیم؛ و اما مجموعه لعل گون را رنگ‌های قرمز یا قرمز-نارنجی تشکیل می‌دهند. از این رنگ قرمز غنی و گران‌بها که از سنگ لعل گرفته‌ شده است، می‌توان به‌عنوان یک تم سنتی جذاب در کنار وسایل و مبلمان‌های قدیمی استفاده کرد.
 
آب مظهر روشنایی است و شنیدن صدای آن باعث ایجاد آرامش در افراد می‌شود. چه‌بسا استفاده از آن در دکوراسیون رستوران سنتی شما برای تلطیف محیط و القای احساسات مثبت به مشتریانتان بسیار مفید باشد. علاوه بر زیبایی، آب می‌تواند باعث تهویه هوای رستوران شما شود، پس وجود یک آب‌نمای زیبا و ادامه پیدا کردن جریان آب در طول رستوران به همراه گل‌ها و گیاهانی که در گوشه و کنار قرار داده شده است، همه و همه باعث احساس آرامش و نشاط و لطافت است که مجاورت در چنین فضایی را برای افراد بسیار دلپذیر و شیرین می‌کند. ساخت یک آب‌نما با کاشی‌های فیروزه‌ای ایرانی و جریان دادن آب در اکثر بخش‌های رستوران را به شما توصیه می‌کنیم.
 
 رستوران سنتی نمونه - استفاده از اب در دکوراسیون رستوران سنتی
وجود جریان آب و صدای آن در رستوران سنتی برای القای احساسات مثبت و تهویه هوا بسیار مناسب و مفید است. پس از جنبه زیبایی شناسی وجود یک آب‌نما می‌تواند بهترین ایده برای یک رستوران سنتی باشد.
 
نور ازجمله مهم‌ترین عواملی است که در یک رستوران سنتی باید به آن توجه شود، زیرا که نورپردازی مناسب هم در میزان رضایت و احساس آرامش مشتریان تأثیر بسزایی دارد. اگر رستوران شما در فضایی بسته قرار دارد باید میزان شدت نور زیاد باشد و اگر در محیط باز واقع‌شده است، از نور ملایم و متعادل استفاده کنید. زاویه‌ی نورپردازی و رنگ‌هایی که برای رستوران خود انتخاب می‌کنید هم به باز و بسته بودن فضای رستوران بستگی دارد. حتماً دقت کنید سیستم نورپردازی و روشنایی با دکوراسیون رستوران هماهنگی داشته باشد؛ در رستوران‌های سنتی می‌توانید چراغ‌های آویز در بالای میزها و پیشخوان رستوران نصب کنید یا در سرویس بهداشتی از چراغ¬های دیواری استفاده نمایید. هم‌چنین یک ایده خلاقانه و نو برای نورپردازی و تزئین دیوارهای رستوران استفاده از تابلوها و مجسمه‌هایی با امکان تاباندن نور در آن‌ها می‌باشد.