رستوران نمونه

"ما هميشه سعي مي کنيم تا غذا را با بالاترين کيفيت به مشترينان ارائه کنيم." به جرات مي توان گفت اين جمله شعار و سرلوحه ي کار رستوران نمونه  با بيش از نيم قرن فعاليت در صنف غذا و رستوران است.

"کيفيت غذا و رضايت مشتري اولويت اول ماست"اميدواريم با ميزباني شايسته از شما خاطراتي خوشي از رستوران نمونه نارون را برايتان رقم بزنيم.

 

 

 

دانستنی های جالب درباره ی غذا ها

1400-05-04 09:28:44 4

دانستنی های جالب درباره ی غذا ها

یکی از مهم ترین چیزهایی که هر روز با آن سر و کار داریم خوردن است. چه به عنوان وعده اصلی و چه در هنگام شادی، ناراحتی و افسردگی، خوراکی ها جزء جدایی ناپذیری از روزمان را تشکیل می‌دهند. اما  موضوع جالب این است که اطلاعات درستی پیرامون غذا و خوردنی های اطرافمان نداریم. می‌بینیم که یکی از مواد تشکیل دهنده نوتلا روغن پالم استاما بدون اهمیتی از تاثیر آن بر بدن گذر می‌کنیم یا این که می‌دانیم رنگ های خوراکی عمدتا به صورت شیمیایی و با اسامی که هیچ جوره شباهتی به خوراکی های طبیعی ندارند تهیه می‌شوند، اما باز هم به خوردن آن ادامه می‌دهیم.البته در این مطلب بررسی موشکافانه ای در باب انجام نمی‌دهیم اما شما را با حقایقی از غذا و رستوران ها آگاه می‌کنیم که گاها جالب، تاریخی و مفید هستند.

 

گران قیمت ترین پیتزای تاریخ به قیمت 12 هزار دلار به فروش رفت!
 این پیتزا از 3 نوع خاویار، پنیر موتزرلای بوفالو، نمک صورتی استرالیایی و خرچنگ نروژی استفاده شده بود که تهیه آن توسط 3 سرآشپز ایتالیایی به مدت 72 ساعت زمان برد.

مصرف زیاد جوزهندی همانند روانگردان ها می‌تواند سبب توهم زایی در افراد شود!
 این عارضه به دلیل وجود ماده ای به نام میریستیسین است  که در جعفری و حتی شوید هم وجود دارد.

مک‌دونالد سالانه 2.5 میلیارد همبرگر به فروش می‌رساند!
 به عبارتی 6.5 میلیون همبرگر در روز یا 75 همبرگر در ثانیه توسط این رستوران زنجیره ای بزرگ به فروش می‌رسد. البته به جز این مورد مک‌دونالد دارای رکورد های عجیب بسیاری است که در مطلب عجیب ترین حقایق از رستوران های آمریکا به جالب ترین‌شان پرداخته شده است.

شکلات سفید نوعی شکلات محسوب نمی‌شود!
 در واقع هیچ نوعی از کاکائو در تولید شکلات سفید به کار گرفته نمی‌شود و این خوراکی تنها ترکیبی از شکر، شیر، وانیل و کره کاکائو است.

هزاران سال پیش در روم باستان یکی از شیوه های متداول برای خرید برده معاوضه کردن آن با نمک بود.

بیسکوئیت های کراکر نسبت شکر آسیب بیشتری به دندان‌ها وارد می‌کنند!
اسید ها از متداول ترین دلایل  پوسیده شدن دندان‌ها بشمار می‌روند و از آنجایی که این بیسکوئیت های ترد نمکی به راحتی به دهان و دندان ها میچسبند سبب رشد باکتری و درنهایت پوسیدگی دندان‌ها می‌شوند.

بنگلادش و هند رکورد دار کم ترین میزان مصرف گوشت در جهان اند!
بر طبق آمار میزان گوشت مصرف شده توسط یک فرد بنگلادشی 4 کیلوگرم در سال و برای یک فرد هندی 4.4 کیلوگرم محاسبه شده است.

بیست و پنج درصد از فندوق‌های جهان سر از نوتلا درمی آورند!
به عبارتی از هر 4 فندق یک فندق مورد استفاده کمپانی شکلات سازی نوتلا قرار می‌گیرد.

استفاده از آب نارگیل در عوض پلاسمای خون
در مواقع فوق اضطراری می‌توان از آب نارگیل به عنوان پلاسمای خون در بدن انسان استفاده کرد. آب نارگیل همانند پلاسمای انسان دارای مقدار سدیم زیاد و پتاسیم کم است.

در دینامیت ها بادام زمینی یافت می‌شود!
بادام زمینی دارای روغنی است که برای تهیه نیتروگلیسرین، ماده ای انفجار زا که از ترکیبات اصلی دینامیت و بمب ها به حساب می‌رود استفاده می‌شود.

شیر مادر کامل ترین غذای جهان!
تنها خوراکی که می‌تواند تمام مواد مغذی بدن انسان را تامین کند شیر مادر است. در حقیقت افراد بزرگ سالی که فقط از شیر مادر تغذیه کنند، از نظر ارزش غذایی نیازی به هیچ خوراک و نوشیدنی دیگری ندارند.

پیتزا مارگاریتا، غذای فقرا!
زمانی که امبرتو، پادشاه ایتالیا به همراه همسرش، ملکه مارگاریتا از شهر ناپل دیدن می‌کردند، تصمیم بر این گرفتند که به جای غذاهای مجلل خود یک غذا که مخصوص فقرا باشد را امتحان کنند. همچنین جالب است بدانید که ملکه مارگاریتا انقدر از پیتزای موتزرلا لذت برد که در آخر نام او را بر این پیتزا گذاشتند.