قیمه نثار رستوران نمونه قزوین


قیمه نثار رستوران نمونه قزوین

قیمه نثار، خوراکی اصالتاً قزوینی است. این خوراک با برنج، گوشت، خلال بادام، پسته و خلال نارنج، پیازداغ و زرشک درست می‌شود. در قزوین ادویه‌ای موجود هست به نام ادویه مخصوص قیمه نثار که اگر بتوانید نوع مرغوب آن را پیدا کنید، خوراک شما بی‌نهایت خوش عطر می‌شود.
قیمه نثار رستوران نمونه قزوین در این طعم زبان زد است. ما در این مقاله به بررسی قیمه نثار و رستوران عرضه کننده آن در قزوین می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

قیمه نثار رستوران نمونه قزوین

معنای قیمه نثار

معنی کلمه قیمه نثار نیز از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا قیمه به معنای ثروت و نعمت است و نثار به معنای هدیه و عطیه است.

تاریخچه قیمه نثار

قیمه نثار یکی از سنت‌های قدیمی ایرانی است که به دوران قاجار بازمی‌گردد. این سنت نشانگر این است که میزبان برای مهمانش مهم است و در آن زمان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بود که میزبان برای مهمان خود، نثاری خوب و مناسب داشته باشد.

در گذشته استفاده از قاشق برای سرو غذا مرسوم نبود و مردم بیشتر از دست برای خوردن غذا استفاده می‌کردند؛ چنانچه در سریال عبیدزاکان می‌بینیم که زمانی که به او قاشق می‌دهند او طریقه‌ی استفاده از قاشق را نمی‌داند. هنگامی که استفاده از قاشق و چنگال مرسوم نبود، غذاها بیشتر در مجمع‌های مسی لبه کنگره سرو می‌شد. در آن زمان قیمه نزار که حالا با عنوان قیمه نثار معروف است، بیشتر در جشن‌ها و مجالس مختلف در این سینی‌ها سرو می‌شد. همچنین قیمه‌نثار بیشتر در بین خانواده‌ها و افراد متمکن طبخ و پخت می‌شد، زیرا به نسبت غذای پرهزینه‌ای بود.

قیمه نثار غذای عروسی

قیمه نثار یکی از سنت‌های ایرانی است که در ایام جشن‌ها و مراسم خاصی مانند: عروسی، عقد و مراسم عزاداری به کار می‌رود. قیمه نثار مجموعه‌ای از مواد غذایی است که در داخل سفره عقد یا سفره عروس قرار داده می‌شود و در نهایت به عنوان هدیه به سمت خانه عروس ارسال می‌شود.

قیمه نثار نشان از احترام و توجه به مهمان دارد و نشان دهنده این است که میزبان در مراسمی که شرکت می‌کند، نه تنها به میهمان خود احترام گذاشته بلکه به این نیز توجه کرده است.
با توجه به اینکه قیمه نثار غذای سنتی ایرانی است، در بسیاری از مراسم‌های مختلف در سراسر ایران همچنان به کار می‌رود و برای ایرانیان اهمیت بسیاری دارد. این سنت، به عنوان یکی از عوامل تقویت روابط خانوادگی و ارتباطات بین اعضای خانواده می‌تواند در زمان‌های آینده نیز ادامه داشته باشد.

در کنار قیمه نثار، مهمترین عوامل دیگری که در ارتباط با مراسم عروسی و عقد مطرح هستند، شامل لباس‌های رسمی، موسیقی و غذاهای مختلف است. این سنت‌ها همچنان در ایران رواج دارند و به عنوان یکی از عوامل تقویت روابط خانوادگی و جامعه ایرانی محسوب می‌شوند.قیمه نثار رستوران نمونه قزوین

مهم ترین ویژگی قیمه نثار

مهمترین ویژگی این غذا، کیفیت و محتوای آن است. میزبان باید بهترین مواد خوراکی را برای مهمان خود انتخاب کند و به نحوی تزئین کند که زیبایی بیشتری به آن بدهد. همچنین، انتخاب مواد خوراکی با توجه به سلیقه و نیازهای مهمان نیز بسیار مهم است.

در قزوین کجا قیمه نثار بخوریم ؟

از آنجایی که قیمه نثار یک غذای اصیل است و باید حتما آن را با مزه بی‌نظیرش امتحان کنید. مهم است در هنگام سفر به قزوین، رستورانی را برای صرف قیمه نثار انتخاب کنید که در پخت و ارائه این غذا زبان زد باشد. رستوران نمونه قزوین با ارائه سرویس بی نقص و قیمه نثار بسیار خوشمزه، اماده خدمت رسانی به شما عزیزان می‌باشد. شما می‌توانید از طریق ارتباط با ما از آدرس ما مطلع شوید و یا با شماره تلفن 02833368989 تماس بگیرید.

+ There are no comments

Add yours