رستوران با آشپزی اصیل


رستوران با آشپزی اصیل

سنت غذا خوردن، از ماندگارترین میراث‌ های فرهنگ و تمدن ایرانیان است که همچنان، همچون یک آیین و رسم تخطی ناپذیر بجا آورده می‌شود. در یک نگاه کلی، غذاهای سنتی به آن دسته از غذاهایی گفته می‌شود که در یک کشور از دوران گذشته مصرف میشد و نسل به نسل انتقال‌ یافته است. در ایران هم مانند بقیه کشورها غذاهای سنتی و اصیل بسیاری وجود دارد. که هرکدام تاریخچه و ویژگی خاص خود را دارد. در ادامه با برخی غذاهای اصیل ایرانی و ویژگی های آنها آشنا خواهیم شد.

اگر شماهم میخواهید لذت صرف غدای اصیل ایرانی را تجربه کنید. ما به شما رستوران نمونه قزوین شعبه نارون را پیشنهاد میدهیم. که با بیش از نیم قرن سابقه، یکی از قدیمی ترین،اصیل ترین و بهترین رستوران های قزوین به شمار می رود.

ویژگی های غذای اصیل ایرانی

استفاده از مواد اولیه سالم و طبیعی

مواد اولیه غذاهای اصیل ایرانی از انواع گوشت ها، مغز ها، سبزجات و ادویه های مختلف تشکیل میشود. که همه آنها تولید داخلی به حساب می آیند و کشاورزان و افراد محلی آنها را تهیه و کشت میکنند. مجموعه رستوران نمونه (نارون) هم از مواد اولیه کاملا ارگانیک و طبیعی برای طبخ غذاهای خود استفاده میکند. به همین دلیل از محبوبیت غذایی بالایی برخوردار است.

عاری بودن از نگهدارنده های شیمیایی

بیشتر غذاهای آماده و صنعتی، حاوی نگهدارنده های هایی هستند، تا طول عمر و ماندگاری آنها افزایش یابد. همان طور که میدانیم، اگر بیش از حد از این نگهدارنده ها استفاده کنیم. میتواند سلامتی مارا به خطر بی اندازد. در مقابل غذاهای اصیل و سنتی همیشه به صورت تازه تهیه و پخت میشود. و فاقد مواد نگهدارنده هستند. به همین دلیل با مصرف آنها، خطری سلامتی مارا تهدید نمیکند.

رابطه مواد غذایی اصیل با سنت و فرهنگ

عذاهای اصیل ایرانی از ارزش فراتغذیه ای برخوردار هستند. زیرا هرغذا نشان دهنده هویت های قومی، نژادی و ملی هستند. مصرف غذاهای بومی افزون بر تأثیر مثبت تغذیه ای میتواند، عاملی برای پیوند  نسل ها باشد.

حال که تا حدودی با ویژگی های غذاهای اصیل آشنا شدیم، در ادامه به معرفی غذاهای اصیل بهترین رستوران قزوین (نمونه) آشنا میشویم.

قیمه نثار اصیل قزوینی

غذای اصیل قزوینی

یکی از بهترین و معروف ترین غذاهای رستوران نمونه، قیمه نثار اصیل قزوینی است.

قیمه نثار یک خوراک اصالتا قزوینی است، که طرفداران بسیاری دارد. قیمه نثار با برنج، گوشت، خلال بادام، خلال پسته، خلال نارنج، پیازداغ و زرشک درست میشود. و از همه مهم تر ادویه خاص آن است که این غذا را به یک شگفتی تبدیل میکند. قطعا تا الان به این فکر کردید، که بهترین قیمه نثار قزوین را کجا بخوریم؟ جواب این سوال آسان است. بهترین رستوران قزوین یعنی رستوران نمونه شعبه نارون. این رستوران با سرو بهترین و با کیفیت ترین غذا و خدمات میتواند، بهترین میزبان در استان قزوین برای شما عزیزان باشد. اگر به دنبال آشنایی بیشتر با این غذای محبوب هستید، اینجا کلیک کنید.

انواع کباب هابهترین شیشلیک قزوین

غذای اصیل

برگ غذایی فوق العاده

غذای اصیل ایرانی

کباب یکی از لذید ترین و معروف ترین غذاهای ایرانی است‌. و بیشتر خارجی ها نیز ایران را به کبابش میشناسند. پیشینه کباب در ایران به زمان ناصرالدین شاه قاجار برمیگیردد، او دستور تهیه کباب را به تقلید از یک غذای قفقازی و با اعمال کمی تغییر، داده و پس از آن، این کباب معمول ایرانی، به غذای اصیل ایرانی‌ها تبدیل شده است. قطعا این غذا نیازی به معرفی بیشتر ندارد، و مطمئنا شماهم طرفدار این نوع غذا هستید. اگر به دنبال بهترین رستوران قزوین هستید. بی شک رستوران نمونه قزوین باید انتخاب شما باشد. بهترین رستوران قزوین با تهیه انواع مختلفی از کباب ها یکی از کامل ترین منوها را در این زمینه آماده سرو برای مشتریان عزیز کرده است.

باقالا پلو با ماهیچه و گردن

بهترین غذای ایرانی

باقالا پلو یا در بیان روزانه باقالی پلو از مجلسی ترین غذاهای ایرانی محسوب میشود. که طرفداران خاص خود را دارد.  رستوران نمونه قزوین در تهیه این غذا از

 • برنج صدردر صد ایرانی
 • ماهیچه گوسفندی تازه
 • باقالی محلی و تازه
 • پیاز
 • شوید تازه و معطر
 • هل
 • دارچین
 • زعفران دم کرده
 • فلفل سیاه
 • نمک
 • پودر گل سرخ

استفاده میکند.

تازه بودن مواد اولیه باعث خوش طعمی و حفظ عطر و بوی اصلی غذا میشود.

اگر شماهم  میخواهید تجربه این غذای اصیل را با طعم وعطر واقعی بچشید حتما رستوران نمونه (نارون) را برای میزبانی این غذا انتخاب کنید.

خورشت فسنجان

خورشت اصیل ایرانی

خورشت فسنجان یا فسنجون یکی از خورشت های اصیل ایرانی است. در پخت این غذا از مغز گردو و رب انار ترش هم به دلخواه به همراه قطعات کوچک گوشت مرغ یا گوشت قرمز استفاده می‌شود و با پلو مصرف می‌شود. چون فرایند پخت این غذا در گذشته طولانی و دشوار بود و نیز مواد آن در دسترس همگان نبود، این غذا را به عنوان خوراکی شاهانه می‌ دانستند، اگر شماهم طرفدار این غذا هستید، از شما دعوت میکنیم. حتی یک بارهم که شده طعم فوق العاده و ملس فسجان رستوران نمونه را بچشید و خاطره به یاد ماندنی را به ثبت برسانید.

زرشک پلو با مرغ

غذای اصیل ایرانی

زرشک‌ پلو یکی از انواع پلوها در آشپزی ایرانی است که به عنوان یک غذای مجلسی در بسیاری از مراسم‌ها مورد استفاده قرار می ‌گیرد.

مواد لازم برای تهیه زرشک پلو با مرغ:

 • برنج تازه ایرانی
 • زرشک پلویی
 • سینه یا ران مرغ
 • زعفران دم کرده
 • نمک
 • روغن
 • ادویه های خاص

رستوران نمونه دو شعبه (نارون) با تهیه برنج صد در صد ایرانی، مرغ تازه و درجه یک و از همه مهم تر ادویه جات خاص و مخصوص یکی از بهترین زرشک پلو های سطح استان قزوین را تهیه و پخت میکند. تا طعمی اعجاب انگیز را برای مشتریان به وجود آورد.

سخن پایانی

قطعا هر ایرانی عاشق غذاهای اصلیل و خوش طعم ایرانی است.

رستوران نمونه شعبه نارون با سرو بهترین غذاهای اصیل ایرانی میتواند بهترین میزبان در استان  قزوین برای شما عزیزان باشد. و لحظات خاطره انگیز را برای شما به ثبت برساند.

اگر به دنبال اطلاعات بیشتر از بهترین رستوران قزوین هستید اینجا کلیک کنید.

لمس تک تک لحظات ناب را در رستوران نمونه شعبه نارون تجربه کنید.

+ There are no comments

Add yours